Monday, January 17

धेरै मात्रामा कपाल झरेर अत्यन्तै चिन्तित हुनुहुन्छ ? उसोभए यो तेल लगाउनुहोस् हप्तामै देख्नुहुनेछ फरक

January 30, 2021 568

काठमाडौँ । आजको समयमा, खानपानको लापरवाहीको कारण धेरैजसो समस्याहरु उत्पन्न हुन्छ । व्यस्त दिनचर्याका कारणकपाल झर्ने समस्या सामान्य हुन थालेको छ । हो, यो दुबै महिला र पुरुषहरूमा देखीन्छ। यो समस्या एक तिहाइ पुरुष र महिलाहरूमा देखीन्छ।

आजको युग फॅशनेबल छ र यही कारणले धेरै मानिसहरू आफ्नो कपालमा टिन्ट, ब्लीच, स्ट्रेटनर, र डाई जस्तो रासायनिक उपचार अपनाउँछन्। यदि तपाईं यस प्रकारको उपचारको साथ नयाँ रूप प्राप्त गर्नुहुन्छ भने, कपाललाई धेरै प्रकारका क्षतिहरू दिन्छ। न केवल यसले तपाईंको कपाल कमजोर बनाउँदछ, यसले तपाईंको कपाल पनि झार्ने गर्दछ ।

यदि तपाइँ निरन्तर कपाल पनि गुमाउँदै हुनुहुन्छ र तपाईं यी समस्याहरूबाट चिन्तित हुनुहुन्छ भने, तब आज हामी तपाईंलाई एउटा तेलको बारेमा बताउन जाँदैछौं जुन तपाईं यसको प्रयोगबाट कपाल फेरी उमार्नसक्नुहुन्छ । यो तेल तपाइँको लागि धेरै लाभदायक साबित हुनेछ। यदि एक महिनाको लागी यो तेल प्रयोग गर्नुहोस् तपाईले यस समस्याबाट छुटकारा पाउनुहुनेछ ।

वास्तवमा, हामी तपाईलाई बताउँछौं कि तेल बनाउन हामी तपाईको बारेमा कुरा गरिरहेछौं, सबैभन्दा पहिले तपाईले जाबोरान्डी तेल र जैतुनको तेल मिलाउनु पर्छ र तपाईले यी दुई तेलहरूलाई एकसाथ मिस गर्नुपर्नेछ र त्यसपछि यो मिश्रण गर्नुहोस्। बिहान र बेलुका दुबै टाउकोको मालिश गर्नुहोस् र यसलाई यस्तै छोड्नुहोस्। बिहान सबेरै कपाल धुनु अघि बाफ गर्नुहोस्, त्यसपछि आधा घण्टा पछि धुनुहोस् । कपालमा बाफ हप्तामा २ पटक मात्र लगाउने गर्नुहोस् ।

यो मात्र होईन, धेरै चोटि केश झर्ने समस्या देखा पर्दछ केहि रोगहरू जस्तै मधुमेह, ल्युपस र थाइरोइडले पनि कपाल झर्ने समस्या निम्त्याउन सक्छ, कपाल झर्नु दुवै अति(सक्रिय र कम सक्रिय थाइरोइड दुबैबाट सुरू हुन्छ। यदि तपाई यी रोगहरू मध्ये कुनैबाट पीडित हुनुहुन्छ भने सबैभन्दा पहिले यी रोगहरुलाई नियन्त्रण गर्नुहोस् र माथिको विधि प्रयोग गर्नुहोस्। त्यसपश्चात, यो विधि एकचोटि प्रयास गर्नुहोस् र यो अत्यन्त लाभदायक हुनेछ।

 

प्रतिकृया दिनुहोस्