Thursday, June 30

यी ५ राशिका व्यक्ति हुन्छन् सबैभन्दा बुद्धिमान, पढाइ लेखाइमा पनि हुन्छन् अत्यन्तै तेज

February 10, 2021 1194

काठमाडौँ । ज्योतिष शास्त्र जीवन बुझाउँने एकमात्र शास्त्र हो । जति नै भगवानमाथी विश्वास नगर्ने भएपनि ज्योतिष शास्त्रमा विश्वास हुन्छ । किनकी यो एक विज्ञान हो । यति मात्र हैन । भगवान नै छैनन् भन्ने घमण्डीले समेत आफु जन्मिने र आफ्नो मृत्यु हुने कुरा कुन शक्तिले भइरहेको छ भन्ने सँधै सोचिरहेको हुन्छ । यस्तो बेला उसलाई याद हुन्छ की त्यही शक्तिले नै मानिसको जीवन, भविष्य तोकिदिएको छ । हो त्यही शक्तिको अध्ययन गर्ने क्षमता भएको शास्त्र हो ज्योतिषशास्त्र ।

यही शास्त्रले व्यक्ति जन्मदाको समयमा ग्रह–नक्षत्रको गोचरले सम्बन्धित व्यक्तिको जीवनमा ठुलो प्रभाव पार्ने कुरा एकिन गरेको छ । त्यही जन्म समय, स्थानका आधारमा त्यो व्यक्तिको भविष्य निर्धारण हुन्छ । आज हामी कुन राशिका व्यक्ति कस्ता हुन्छन् भन्ने शीर्षकको एउटा सामान्य पाटो केलाउँदैछौ ।

खासगरी उसको जन्म राशिसँग सम्बन्धित ग्रहले उसको जीवनको दशा–दिशा निर्धारित गर्दछ। ग्रहहरुका प्रभावले नै ऊसँग सम्बन्धित राशिका जातकका स्वभाव, व्यवहार र गुणहरुका निर्धारण हुन्छ, यस्तोमा जन्म राशिबाट सजिलै मानिसहरुका गुण–दोष पत्ता लगाउन सकिन्छ। आज हामी यसै आधारमा सबै भन्दा बुद्धिमान राशिको बारेमा बताउन गईरहेका छौं।

वृश्चिक राशि – तो, ना, नि, नु, ने, नो, या, यि, यु
ज्योतिष विद्या अनुसार वृश्चिक राशिका जातक दिमागको मामिलामा सबैको गुरु हुन्छन्, ज्योतिषाचार्यका अनुसार यस राशिका मानिसहरुका दिमाग घोडाको चाल सरह तीव्र गतिमा चल्छ। त्यस्तै यी राशिका व्यक्तिहरुमा बुद्धिमत्ताको स्तर पनि धेरै उच्च हुन्छ, यस्तोमा उनीहरुलाई ‘मूर्ख र बेबकुफ’ बनाउन लगभग असम्भव हुन्छ।**भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

कन्या राशि – टो, प, पि, पु, ष, ण, ठ, पे, पो
कन्या राशिका मानिसहरुका सबैभन्दा ठुलो विशेषता भनेकै उनीहरुका बुद्धिमत्ता हो। वास्तवमा कन्या राशिका स्वामी ग्रह बुध हो जसलाई बुद्धिको देवता मानिन्छ। कन्या राशिका जातक पढाई-लेखाईमा तेज हुन्छन् र उनीहरु शिक्षा जगत र गहन अध्ययनको क्षेत्रमा राम्रो काम गर्छन्।

मेष राशिका जातक बुद्धिमत्ताको क्रममा दोस्रो स्थानमा आउँछ। ज्योतिषहरुका अनुसार यस राशिका मानिसहरुका ‘आँखा-कान सधैँ नै खुल्ला रहन्छ’‘ यानि कि उनीहरु सधैँ सतर्क र सचेत रहन्छन् र हर पल केही नयाँ गर्ने बारे सोच्छन्। उनीहरुका सोचाइमा उत्साह हुन्छ र सकारात्मक निर्णयसँगै अगाडी बढ्छन्।

सिंह राशि – मा, मि, मु, मे, मो, टा, टि, टु, टे
सिंह राशिका जातक पनि चतुर्‍याईको मामिलामा कम हुँदैनन्। साहसको साथ उनीहरुमा निर्णय लिने क्षमता गज्जबको हुन्छ। उनीहरुमा सिंह जस्तो चपलता र बहादुरी त हुने भई नै हाल्यो, साथै उनीहरुसँग आस९पासका चिजहरुको अवलोकन गर्ने राम्रो क्षमता हुन्छ।

मकर राशि – भो, ज, जि, खि, खु, खे, खो, गा, गि
विशेषत: मकर राशिका जातक आफ्नो ‘मेहनत र लगनशीलता’ को लागि चिनिन्छन्। र उनीहरु मेहनतको साथै आफ्नो दिमागलाई व्यवस्थित तवरले उपयोग गर्न पनि जान्दछन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्