Saturday, October 23

साउदी अरबको नोटमा आफ्नो नयाँ नक्सा समेट्न भारतको हारगुहार

October 30, 2020 390

साउदी अरबले निकालेको नयाँ नोटमा रहेको अन्तर्राष्ट्रिय सीमाका बारेमा भारतले चिन्ता व्य,क्त गर्दै सुधारको माग गरेको छ।गत साता जारी भएको नोटमाथि एक बयान जारी गर्दै भारतको विदेश मन्त्रालयले बिहीबार ‘त,त्काल सुधारात्मक कदम’ उठाउन मा,ग गरेको हो।

साउदीको २० रियालको नोटमा विश्वको नक्सा छापिएको छ र सो नक्सामा जम्मु-कश्मिर र लद्दा,खलाई भारतको भूभागका रूपमा देखाइएको छैन।साउदीले २० रियालको जी-२० मा आफ्नो अध्यक्षतालाई सं,केत गर्न विश्वको नक्सा राखेको हो।

भारतीय विदेश मन्त्रालयका प्रवक्ताले यस मा,मिलामा साउदीले त,त्काल सु,धारात्मक कदम उठाउनुपर्ने बताए।’हामीले नोट हेरेका छौं र यसले भारतको बाहिरी क्षेत्रीय सीमालाई गलत तरिकाले प्र,स्तुत गर्छ’, उनले भने, ‘हामीले हाम्रो चिन्ताका बारेमा साउदी अरबलाई भनिसकेका छौं। हामीले नयाँ दिल्लीमा रहेका उनीहरूका राजदूतसँगै रियादमा पनि भनिसकेका छौं।’

मिडिया रिपो,र्टहरूका अनुसार यस नक्सामा पाकिस्तान प्रशासित कश्मिरको गिलउत-बाल्टिस्तान क्षेत्रलाई पनि पाकिस्तानको हि,स्सा देखाइएको छैन। सेतोपाटिले लेखेको छ

प्रतिकृया दिनुहोस्