Sunday, May 22

अष्ट्रियामा आफ्नै तीन सन्तान मा’र्ने नेपाली आमाले सनसनीपूर्ण बयानप्रहरीलाई दिइन्

October 31, 2020 1151

काठमाडौं। अष्ट्रियाको राजधानी भियनामा आफ्नै तीन सन्तानको हत्या गर्ने नेपाली महिलाले सन्तानको हत्या गर्नुपर्ने कारण पारिवारिक क’लह र मा’नसिक त’नाव हुन सक्ने देखिएको छ । यद्यपि यसको प्र’स्ट कारण थाहा हुन सकेको छैन । प्र’हरीले अ’नुस’न्धान गरिरहेको छ र अ’भियु’क्त महिलाले प्र’हरीलाई दिएको ब’यानका आधारमा उनले क’लहकै कारण ह’त्या गरेको हुन सक्ने अ’नुमान गरिएको छ ।

उनले प्रह’री’लाई ह’त्याको क्रममा दुई सा’ना छो’राछो’रीको ह’त्या सजिलै गरेको तर ९ वर्षकी जेठी छोरीलाई मा’र्ने क्रममा उनी उठेर प्र’तिवाद गरेपछि अ’त्यन्तै सं’घर्षपूर्व’क उनलाई मा’रेको स न’स’नी’पूर्ण बया’न दिएकी छिन् । एक स्थानीय पत्रिकाले महिलाले दिएको ब’यानबारे वि’स्तृत रिपो’र्ट प्रकाशित गरेको छ । रि’पोर्टका अनुसार यो द’म्पतीको पहिलेदेखि नै झ’गडा चल्दै आएको थियो । घ’टनाको केही हप्ता अघि मात्रै प’तीप’त्नीबीच ठूलो झ’गडा भएपछि महिलाका प’तिलाई घरबाट नि’कालिएको थियो ।

प्रह’रीले उनलाई घरमा प्रवेशमा प्र तिब’न्ध लगाएको थियो तर महिलाकै आग्रहमा घर प्रवेशमा प्रतिब’न्ध १४ दिनभन्दा पछि लम्ब्याइएन र उनका पती अक्टोबर १५ मा घर फर्किएका थिए ।पती घर फर्किएको २४ घण्टा नहुँदै उनीहरुबीच फेरि झ’गडा भएको थियो । ‘मेरी प’त्नीलाई अ’चानक लाग्यो कि म उनकी बहिनीसँग नयाँ स’म्बन्ध सुरु गर्न चाहन्छु । जबकि उनी भारतमा बस्छिन्, विवाहित छिन् र दुई छोराछोरीकी आमा हुन्’ महिलाका प’तीले भने । केही समयपछि ती महिला आफ्ना पतीले आफूलाई धो’का दिइरहेकोमा वि’श्वस्त भइन् तर उनका पती भने यो कुरालाई बेका’रको भन्दै अ’स्वी’कार गर्छन् ।

एक पटक महिलाले आफ्ना प’तिले खानामा वि’ष मि’साएको समेत शं ‘का गरेको उनका पति बताउँछन् । तर महिलाले भने आफ्ना पतिको डा’हा गर्ने बानीका कारण आफू वि’क्षिप्त भएको बताउँछिन् । उनले स म्बन्धवि’च्छेद गर्न चाहेको बताउँदै आफूहरुबीच मुख्य गरी पैसाको विषयमा झ’गडा हुने बताएकी छिन् ।घ’टना हुनुभन्दा अघिल्लो साँझ उनीहरुबीच फेरि झ’गडा भयो । महिलाले प्र’हरीलाई बताएअनुसार उनका पतीले आफूले छोराछोरी लिएर जाने र महिलालाई नेपाल पठाइदिने बताएका थिए ।

‘म निराश थिएँ । मैले उनीसँग झगडा गरें त्यसपछि उनी अपार्टमेन्ट छाडेर गए’ महिलाले प्रह’रीसँग भनेकी छिन् । झ’गडापछि महिलाले खाना बनाइन् र करिब ९ बजेतिर सुत्न गइन् । उनको सानो छोरा भो’काएपछि महिला फेरि उठिन् । उनले दुध तताएर छोरालाई खान दिइन् । गएको फेब्रुअरीमा मु’टुस’म्बन्धी स’मस्यासहित जन्मिएका उनका छोरा दुध पिएसँगै नि’दाए । ‘तर म चि’न्ता गर्न थालें । म ड’राएकी थिएँ र म छोराछोरीबिना रहन चाहन्नथें’ महिलाले भनिन् ।

आँखामा आँ’सुसहित प्रह’रीको सो’धपुछको क्रममा महिलाले नि’राशाले गराएको घ’टनाबारे बताइन् ‘मैले खाटबाट पहेंलो सिरानी लिएँ, छोराछोरी भएको ठाउँमा गएँ र सानो छोराको अनुहारमा सिरानीले थि’चें । बीचमा म रो’किएँ र फेरि अर्को बच्चालाई पनि त्यस्तै गरें । एउटा विन्दूमा पुगेपछि उनीहरु शा’न्त भए ।’

९ वर्षकी ठूली छोरीको जीवनको अ’न्तिम समय भने अ’त्यन्तै ना’टकीय रुपमा बित्यो । ‘उनी बि’उँझिइन् र मसँग आफ्नो पूरा श’क्ति लगाएर ल’डिन्’ महिलाले आफ्नी छोरीको पी’डा सम्झिँदै भनिन् ‘उनले आफ्नो हातले मलाई क’ ट्ने र चि’थोर्ने गर्न थालिन् । मैले झ’नै जो’डले थिचें, जबसम्म उनी पनि पूरै शा’न्त भइनन् ।’

महिलाका अनुसार छोराछोरीको ह’त्या गरेपछि उनी निकै दु’खी र नि’राश भएर भान्छामा गइन् । उनले आ’त्मह त्या गर्ने प्र’यास गरेकी थिइन् तर अस’फल भइन् । केही घण्टापछि उनले ठूली छोरीको फोनबाट प्र’हरीलाई खबर गरेकी थिइन् । त्यसपछि घ’टनास्थल पुगेको प्र’हरीले उनलाई प क्राउ गरेको थियो । महिलाले आफ्नो फोन झ गडाको क्रममा भि’त्तामा हा’नेर फु’टाएकोले छोरीको फोनबाट प्र’हरीलाई फोन गरेको बताएकी छिन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्