Tuesday, May 24

हप्तामा १ दिन भुलेर पनि नगर्नुहोस् यी ४ काम, नत्र बन्नुहुनेछ पापको भागीदार

March 17, 2021 377

काठमाडौँ । हाम्रो जीवनमा प्रत्येक व्यक्तिको आनीबानी फरक हुन्छ। यसले हाम्रो जीवनमा गहिरो प्रभाव पार्दछ। ती मध्ये केही बानीहरू छन् जुन तपाईंको जीवनको लागि खतरनाक हुन सक्छ।

र केहि धेरै राम्रो। हिन्दू ज्योतिष, वास्तुशास्त्र, समुद्र शास्त्र, केहि त्यस्ता विषयहरु छन् जुन प्रयोग गरेर हामी जीवनमा आउने समस्याहरुको दृष्टिकोण बदल्न सक्छौं। समस्याको खण्डमा व्यक्तिले यी शास्त्रीय उपायहरू प्रयोग गर्छन्, तर आज हामी तपाईंलाई केहि महत्वपूर्ण चीजहरू बताउन जाँदैछौ जुन जानेर तपाईं पनि छक्क पर्नुहुनेछ।

यस एपिसोडमा, आज हामी तपाईंलाई केहि त्यस्तै चीजहरूको बारेमा बताउन जाँदैछौं जुन यदि तपाईं बिहीबार गर्नुहुन्छ भने तपाईंलाई पाप लाग्छ र तपाईं नरकमा पनि जान सक्नुहुन्छ। त्यसकारण बिहिबार यस कामलाई भुलेर पनि गर्दै नगर्नुहोस् ।

माछामासु नखानुहोस्

साथीहरु, बिहीबार नन-वेज नखानुहोस्। यो दिन भगवान विष्णु को दिन हो। विष्णु जी जनावरहरुलाई धेरै मन पराउँछन्। यस्तो अवस्थामा यदि तपाईं यस दिन मांसाहारी खाउनुहुन्छ र कुनै पनि पूजा गर्नुहुन्छ भने तपाईं पाप महसुस गर्नुहुन्छ। त्यसकारण, जहाँसम्म सम्भव भएसम्म यस दिन माछा मासु खाँदै नखानुहोस्।

खैर, तपाईले हरेक बिहान र साँझ भगवानको अगाडि बत्ती बाल्नु पर्छ। तर यदि तपाईं बिहिबार बिहान बत्ती बाल्न बिर्सनुभयो भने, त्य तपाईं पापको भागिदार बन्न सक्नुहुन्छ। हरेक घरमा बिहीबार भगवानको पूजा हुनुपर्दछ। यस दिन घरमा ईश्वरको पूजा धेरै देखिन्छ। साथै, तपाईंको विगतका सबै पाप वा गल्तीहरू क्षमा गर्न, यस दिन परमेश्वरको उपासना गर्न आवश्यक छ।

घरका ठुला व्यक्तिको अपमान नगर्नुहोस्
खैर, तपाईले कुनै पनि दिन घरका ठुलाबडाहरुलाई अपमान गर्नु हुँदैन, तर बिहीबार तपाईको प्रयास यस्तो हुनुपर्छ कि कसैलाई तपाईको कारणले चोट नपुगोस्। तिनीहरूसँग राम्रो कुरा गर्नुहोस् र तिनीहरूलाई पूर्ण सम्मान दिएर खुशी राख्नुहोस्। यदि तपाईं त्यसो गर्न असफल हुनुभयो भने, त्यसोभए तपाईंलाई पापले कहिल्यै सुख दिनेछैन ।

घरमा आएका पाहुनाको अपमान नगर्नुहोस्

यदि तपाईका पाहुनाहरू बिहिबार तपाईंको घरमा आउँछन् वा कोही ढोकामा गुनासो ल्याउँदछ भने, उनीहरू खुशी हुँदैनन्। यदि कसैले तपाईंको ढोकामा यस दिन केहि सोध्न आयो भने पनि, यसलाई खाली हात नपठाउनुहोस्।

यदि तपाईं यस दिन घरमा आएका पाहुनाको दिल दुखाउनुभयो वा जो भीख माग्ने या त केही सहयोग माग्न आएकोलाई खाली हात पठाउनुहुन्भयो,भने तब तपाईंले अज्ञातमा ठूलो पाप गर्नुहुन्छ। यस कारणले गर्दा, तपाईंको आर्थिक अवस्था पनि कमजोर हुन सक्छ।

मित्रहरु, यदि तपाईलाई यो जानकारी मनपर्दछ भने, अरु संग बाड्नुहोस् ताकि ती मानिसहरु लाई पनि यस प्रकारको गल्ती नहोस्।

प्रतिकृया दिनुहोस्