Wednesday, May 12

यी अक्षरबाट नाम आउने व्यक्ति हुन्छन् निकै भाग्यमानी, तपाईको नाम कुन अक्षरबाट

April 16, 2021 275

यी अक्षरबाट नाम आउने व्यक्ति हुन्छन् निकै भाग्यमानी, तपाईको नाम कुन अक्षरबाट

काठमाडौँ, हिन्दू धर्मअनुसार मानिसको जन्म मिति, समय, बार, तिथि, महिना आदिको माध्ययबाट उसको स्वभाव, भाग्य र भविष्य निर्धारण हुने मान्यता छ। मानिसको स्वभाव कस्तो रहने भन्ने पनि यसअनुसार भन्ने गरिन्छ। ज्योतिष विद्याले मानिसका विभिन्न अवस्था र स्वभावबारे बताउने क्रममा मानिसको नामको पहिलो अक्षरको आधारमा पनि उसको चरित्र र स्वभाव छुट्याउन सकिने बताइन्छ।

मानिसको नामकरण जन्मदाको तिथि, मिति र समयका आधारमा हुने विश्वास गरिन्छ । ज्योतिषशास्त्र अनुसार यसरी नामका आधारमा व्यक्तिको भाग्य मान्ने गरिन्छः चु चे चो लाः यी अक्षरबाट नाम भएका मानिसमा राजकाजी, तेजस्वी, धार्मिक, लोकप्रिय, बुद्धिमान, चतुर, धनी, पशुविशेषज्ञ , व्यापारबाट लाभ, स्पष्टवादी, स्त्री कृपा पाउने, चरित्रवान र केही हदसम्म रिसाहा हुने विश्वास छ ।

लि लु ले लोः यी अक्षरबाट नाम भएका व्यक्ति ईश्वरभक्त, स्वार्थी, चतुर, सत्यवादी, विजय गर्ने, निरोगी, भाग्यवादी, धनी, धेरै स्वाद रुचाउने, प्रयाशी, धेरै विचार गर्ने खालका हुन्छन् । अ इ उ एः पहिलो अक्षर यो नामबाट सुरु हुने व्यक्तिहरु पाप धर्मको वास्ता नगर्ने, तेजस्वी, अधिक खाने, थोरै बोल्ने, आशावादी, असल व्यक्तित्व, क्रोधी, मुद्दा मामिला परिरहने, कामुक स्वभावका हुन्छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्